LOGOUT / OK1ZXS

Vítejte na mém blogu!

Tedy přesněji řečeno: vítejte na mém třetím až sedmém blogu - to dle toho, jak to chcete počítat.

Úplně první blog jsem provozoval na systému Bloguje.cz na adrese logout.bloguje.cz v létech 2004-2005. Bylo tam jen pár článků, většinou úplně o ničem - byl jsem tenkrát mladej a blbej a neustále se vymlouval, že nemám čas kvůli škole, přičemž obvykle jsem jen seděl na koleji a koukal na Star Trek.

Po čase přišel druhý blog, který exitoval na adrese blog.i-logout.cz od ledna 2007 a i když tam byl dostupný ještě i před pár dny a dokonce se na něm v posledních letech objevil i nějaký ten článek, tak za jeho konec považuju dobu po narození našeho Filípka, kdy jsem přestal mít čas psát na něj pořádné dlouhé články. Pak už to bylo jen živoření. I tak ale vydržel skoro deset let víceméně pravidelné aktivity.

Mezitím jsem psal i na jiná místa: měl jsem web MojeCentro.cz o posledním telefonu s PalmOS, od roku 2013 občasně píšu o mé oblíbené procesorové architektuře na webu viva PowerPC, založil jsem gopherový server, v roce 2015 začal provozovat krátké každodenní blogování jako Technomorous, nepravidelně píšu na Deep In IT...

...proč tedy vzniká tohle, teď a tady?

Protože jsem zjistil, že nemám kam psát delší články na konkrétní počítačová nebo rádiová témata. Technomorous se k tomu nehodí - to je taková moje soukromá náhrada Facebooku, kam píšu co mě napadne a vše tam (stejně jako na tom Facebooku) odjede po pár dnech do historie. Psát na starý blog jsem zkusil párkrát a vždycky to tam vypadalo vůči starému obsahu jako pěst na oko. Na gopheru si to přečte sotva pár lidí, navíc ještě jen ti, kdo umí anglicky. Totéž platí pro viva PowerPC, tam je také třeba angličtina, jen se tam dostanete webovým prohlížečem. Takže jsem se rozhodl sloučit tři domény - i-logout.cz, blog.i-logout.cz a ok1zxs.cz - do jedné a psát to sem.

Začnu převedením tří, čtyř posledních článků ze starého blogu, které jsou právě delší a monotematické, a pak už ho definitivně nechám odpočívat v digitálním zapomnění (jen mu vezmu počítadlo od TopListu, těch více než dvě stě tisíc návštěv vypadá dobře). Pár dalších témat už mám připravených, ty budou brzy následovat. Rubriky ani kategorie tu zřizovat nebudu, nicméně počítačové články najdete nahoře v budoucnu zde a ty o rádiu, vysílačkách a všem kolem tady - nahoře v menu už jsou k tomu připravené odkazy.

Takže do třetice až sedmice všeho dobrého i zlého, držte palce a upravte si záložky a RSS čtečky.

Komentáře: 0

Přidat komentář

Prosím dávejte vložené odkazy do hranatých závorek, např. [http://i-logout.cz]. Děkuji.

Jméno
E-mail
Váš komentář
Opište číslice z řetězce napravo *7*4*8*0*5*